VŠEOBECNÝ SANITÁŘ

Psychiatrická nemocnice Bohnice je pracovištěm, které se dlouhodobě věnuje péči o duševně nemocné. Za 100 let své existence nemocnice prošla vývojem k modernímu zdravotnickému zařízení, které poskytuje nejširší spektrum služeb v oblasti psychiatrické péče v ČR. V rámci doplňování týmu hledáme vhodné uchazeče/uchazečky na obsazení výše uvedené pozice.


- Akutní oddělení pro dospělé pacienty v nejtěžších stavech duševních poruch, které vyžadují trvalý dohled a zvýšenou psychiatrickou péči

Náplň práce:

- Práce všeobecného sanitáře na akutním lůžkovém oddělení ve směnném provozu

Požadujeme:

- Odbornou způsobilost k výkonu povolání dle zákona č. 96/2004 Sb.

- Občané EU - sanitářský kurz v ČR nebo „Rozhodnutí“ MZ ČR o uznání způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání na území České republiky v oboru všeobecný sanitář

- Zdravotní způsobilost a bezúhonnost dle zákona č. 96/2004 Sb.

- Fyzická zdatnost, komunikační dovednosti

Nabízíme:

- Zázemí silného státního zdravotnického zařízení

- Platové zařazení dle platových tabulek na základě délky praxe

- Možnost profesního rozvoje a dalšího vzdělávání

- Přátelské pracovní prostředí

- Zaměstnanecké výhody

- Mladý a flexibilní kolektiv

Kontakt:Strukturovaný profesní životopis posílejte, prosím, hlavní sestře Bc. Janě Akrmannové na e-mail:jana.akrmannova@bohnice.cz

Poskytnutím svých osobních údajů dáváte souhlas s tím, aby je organizace Psychiatrická nemocnice Bohnice, Ústavní 91, Praha 8, IČO 00064220 zpracovávala a uchovávala v personální databázi pouze pro účely náboru a výběru zaměstnance v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. Poskytnutí údajů je dobrovolné. Souhlas s jejich zpracováním a uchováním můžete kdykoliv odvolat. Současně tím potvrzujete, že poskytnuté osobní údaje jsou pravdivé a přesné.

Představení:

Lidé v extrémně akutním stadiu psychického onemocnění se léčí na příjmovém oddělení v přízemí oddělení 27. „Jde o akutní oddělení pro dospělé pacienty v nejtěžších stavech duševních poruch, které vyžadují trvalý dohled a zvýšenou psychiatrickou péči. Specializujeme se na zvládnutí stavů spojených se všemi možnými projevy nespolupráce: tedy s akutním neklidem, agresivním chováním pacientů vůči okolí nebo k sobě samotným, nebo odmítání léčby,“ uvádí primářka Věra Strunzová. Oddělení je rozděleno na dvě části, pro muže a ženy. V každé části je 15 lůžek. „Poskytujeme zde intenzivní psychiatrickou péči pacientům, kteří jsou v důsledku psychické nemoci obtížně zvladatelní a není s nimi dobrá komunikace, nebo je komunikace zcela nemožná. Jsou zde např. léčeni pacienti, kteří z důvodu psychické nemoci nemluví, nepřijímají potravu… apod. Také jsou zde často pacienti, kteří jsou současně závažně duševně i fyzicky nemocní a vyžadují zvýšenou ošetřovatelskou péči,“ říká primářka.

Intenzivní péči potřebují jak někteří nově přijatí pacienti, tak pacienti z jiných oddělení, jejichž zdravotní stav se přechodně zhoršil. Pokud se stav pacienta zhorší ve smyslu nespolupráce nebo agrese, je pacient dočasně překládán k léčbě na oddělení 27. Po zlepšení stavu se vrátí zpět na své oddělení. „Máme menší místnosti a je tady více personálu v poměru k počtu pacientů, než na jiných odděleních. Pacienti tak mají větší možnost komunikace a jsou pod větším dohledem. Jsou intenzivněji léčeni,“ vysvětluje primářka Strunzová. Ani nedobrovolné umístění do terapeutické izolace není podle ní tak represivní, jak by se mohlo na první pohled zdát. Pacienti často jednolůžkovou izolaci preferují, aby měli větší soukromí. „Pacienti jsou v terapeutické izolaci krátce, často jen dva až tři dny. Většinou se jejich stav díky lékům velmi rychle zlepší,“ uvádí primářka. Pro zajištění bezpečnosti jsou izolace a pokoje s neklidnými pacienty pod trvalým dohledem zdravotníků. Na celkem šesti pokojích (včetně dvou terapeutických izolací) je trvalý dohled zajištěn kamerovým monitoringem. Monitory jsou umístěny na sesterně. Ze sesterny je také přes prosklenou stěnu přímo vidět do dvou pokojů intenzivní péče.

U všech pacientů je naší prioritou zvládnout akutní stav co nejdříve, umožnit návštěvy příbuzných, co nejdříve hovořit s rodinnými příslušníky, maximálně řešit sociální problematiku (vystavení pracovní neschopnosti, omluva na úřadu práce… apod.). V případě hospitalizace cizinců je častá spolupráce se zastupitelskými úřady, případně s Policií ČR.

logo

Firma: Psychiatrická nemocnice Bohnice

Kontakt: Mgr. Daniel MACHOCKÝ
Ústavní 91/7
181 02 Praha 8 - Bohnice

Telefon: 284016131

Místo práce: Praha 8 - Bohnice

Typ úvazku: hlavní pracovní poměrOdpovědět na inzerát


Přihlašte se

Přihlásit se


Registrace není povinná, ale umožní Vám přehled o stavu výběrového řízení.

Při odpovědi na další inzerát nebudete muset hledat soubory na disku.

Snadno si vytvoříte profesionální životopis a vlastní WWW stránku.

... a mnoho dalšího ...

Registrace uchazeče o práci


Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů

©2017 KARIERA.CZ s.r.o.